KRYEFAQJA » Tag Archives: hilary klinton

Tag Archives: hilary klinton

Fushata presidenciale e Hilari Klinton, sulmohet nga hakerat

Klinton me pneumoni, duhet të pushojë

Mediat amerikane bënë të ditur se fushata presidenciale e Hilari Klinton është sulmuar nga hakerat, pas një aksioni kibernetik të ndërmarrë para disa kohësh ndaj të dhënave të Komitetit Kombëtar Demokrat dhe Komitetit të fushatës demokrate, dy institucione kyçe këto të Partisë Demokratike. Stafi i fushatës së Klinton bëri dje …

Më shumë