KRYEFAQJA » Tag Archives: “Medaljen e Mirënjohjes”

Tag Archives: “Medaljen e Mirënjohjes”

Tiranë: “ Medalja e Mirënjohjes”për aktoren Hajrie Rondo-Veliaj: “Simbol inkurajimi dhe i rikthimit të shpresës”

Aktorja e madhe e sa e sa roleve në kinematografi e teatër, Hajrie Rondo, e cila prej kohësh është në luftë me një sëmundje të rëndë, vjen sërish në skenën e teatrit kombëtar me komedinë “Tre dhendurët” të shkrimtarit Dionis Bubani. Kryebashkiaku Erion Veliaj në nder të saj organizoi enkas një …

Më shumë