KRYEFAQJA » Tag Archives: a

Tag Archives: a

Thaçi, padi Serbisë për genocid të kryer në kohën e Milosheviçit

a, hashim thaci, padi serbise, gjykata e larte, genocid, milloshevic

Në një intervistë për të përditshmen serbe Danas, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi bëri të ditur se Kosova do ta padisë Serbinë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë për genocid të kryer gjatë kohës së Sllobodan Milosheviçit. Ai deklaroi së regjimi i Millosheviçit ka kryer gjenocid si në Bosnjë ashtu edhe …

Më shumë

Rama për Reformën e Ujit

Rama për Reformën e Ujit

Qeveria shqiptare deklaron se po tregon një kujdes të posaçëm rreth asaj që ajo e ka cilësuar Reforma e Ujit. Ajo është vlerësuar në dy drejtime, ujitjen në shërbim të bujqësisë dhe furnizimin me ujë të pishëm për popullatën. Duke folur në një takim me kryebashkiakët shqiptarë, kryeministri Edi Rama …

Më shumë