KRYEFAQJA » Tag Archives: alarm

Tag Archives: alarm

Alarm: Pastroni depozitat e ujit

Alarm: Pastroni depozitat e ujit

Pamjet e xhiruara në mënyrë amatore janë momentet e pastrimit të depozitave të ujit të një kompleksi pallatesh në rrugën Komuna e Parist. Administratori i këtij kompleksi pas marrjes së detyrës, ka vendosur të pastrojë depozitat. Por ai është tmerruar kur ka parë se çfarë llumi dhe papastërtish gjendeshin brenda …

Më shumë

Ban Ki-moon: Thirrje palëve që të bëjnë të pamundurën për të mbrojtur civilët në Siri

Ban Ki-Moon lë detyrën më 31 dhjetor

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki-moon ka shprehur alarmin “mbi raportet e mizorive kundër një numri të madh të civilëve” në qytetin e Aleppo të Sirisë. Ban u bëri thirrje të gjitha palëve, veçanërisht qeverisë së Sirisë dhe aleatëve të saj, për të mbrojtur civilët. Këshilltari humanitar i OKB-së, …

Më shumë

Australi: Shkencëtarët në alarm për vdekjen më të madhe të koraleve në brezin e madh koralor të paqësorit

Shkencëtarët australianë kanë vënë alarmin për vdekjen më të madhe të koraleve të regjistruar ndonjëherë në brezin e madh koralor të paqësorit. Qendra për Kërkimin e Koraleve në Australi tha se zona e prekur më rëndë është një brez 700-kilometërsh në veri. Specialistët e mjedisit thonë se, falë mbrojtjes dhe …

Më shumë

OSHEE e alarmuar nga dëmtimi i rrjetit shpërndarës

OSHEE e alarmuar nga dëmtimi i rrjetit shpërndarës

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) shprehu të shtunën shqetësim mbi fenomenin, sipas tij alarmant të dëmtimit të rrjetit shpërndarës, shkaktuar nga palë të treta. Sipas OSHEE kjo ka sjellë jo vetëm kosto financiare për kompaninë për riparime, por edhe rritje të detyrimeve financiare ndaj klientëve për shkak të …

Më shumë

Samsung shprehet publikisht: Nëse keni këtë model fikeni menjëherë

galaxy, samsung, rrezik, kompania, alarm

“Samsung” në Korenë e Veriut ka dalë në një deklaratë urgjente duke u kërkuar të gjithë atyre të cilët kanë blerë “Galaxy Note 7” ta fikin menjëherë pasi ka një rrezikshmëri të lartë shpërthimi. “Samsung” gjithashtu bëri me dije që është ndaluar shitja e këtij produkti. Vetëm gjatë shtatorit “Samsung” tërhoqi nga …

Më shumë

Zjarr masiv në Spanjë

zjarr masiv, pike grumbullimi gomash, spanje, rrezik, alarm

Një zjarr masiv përfshiu gjatë natës pikën më të madhe të grumbullimit të gomave të vjetra të makinave në Spanjë. Vendi ndodhet pranë qytetit Sesenja, në Kastila dhe bashkia e qytetit shpalli alarmin e nivelit më të lartë për shkak të tymit të dendur që shihej edhe nga largësi të …

Më shumë

Dita Ndërkomëtare e Lumenjve, Shqipëria në alarm

Dita Ndërkomëtare e Lumenjve, Shqipëria në alarm

Në Ditën Ndërkombëtare të Lumenjve, autoritetet shqiptare kanë dhënë alarmin. Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Zonave të mbrojtura Zamir Dedej, gjatë një aktiviteti të zhvilluar me këtë rast, tha se shtratet e lumenjve dhe grukëderdhjet e tyre janë dëmtuar seriozisht. “Nga të dhënat që kemi, lumenjtë më të dëmtuar janë …

Më shumë