KRYEFAQJA » Tag Archives: ambasada amerikane

Tag Archives: ambasada amerikane

Ambasada Amerikane: Vendimi i KQZ fitore për popullin, paralajmërim për kriminelët

Ambasada e SHBA në Tiranë: Qytetarë amarikanë bëni kujdes gjatë festave!

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka reaguar menjëherë pas vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të miratuar kërkesën e Prokurorisë së Përgjithshme për t’i hequr mandatet kreut të Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi dhe deputetëve Shkëlqim Selamit dhe Dashamir Tahirit. Sipas kësaj prokurorie ata ishin gjetur fajtorë gjatë procesit …

Më shumë

Llotaria Amerikane DV-2017, ambasada: Ka fitues të rinj

Llotaria Amerikane DV-2017, ambasada: Ka fitues të rinj

Për aplikuesit e Llotarisë Amerikane DV-2017 ka sërish shpresë. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar se janë shtuar të përzgjedhur të rinj. Ajo ka këshilluar aplikantët të kontrollojnë statuset në www.dvlottery.state.gov duke përdorur numrin unik të konfirmimit për të parë nëse janë fitues. Ambasada ka këshilluar gjithashtu se personat e …

Më shumë