KRYEFAQJA » Tag Archives: Arben Ahmetaj

Tag Archives: Arben Ahmetaj

Drafti për financat e qeverisjes vendore “i harruar” nga Ministria e Financave

ministria-e-financave, drafti, mbahet peng, ministri i financave, arben ahmetaj

Ministria e financave po mban peng, prej më shumë se dy vitesh, një nga ligjet më të rëndësishme që lidhet me financat e pushtetit lokal dhe menaxhimin e tyre, draftin për financat e qeverisjes vendore. Ndonëse miratimi i reformës territoriale diktonte si domosdoshmëri shoqërimin e saj me një ligj të …

Më shumë

Ministri i financave Arben Ahmetaj pret në takim eurodeputetët e PE-së

Ministria e financave edhe komisioni europian parashikojnë një rritje ekonomike 3.4% për këtë vit. Pas një takimi me eurodeputetët e parlamentit europian, ministri Arben Ahmetaj zbuloi detajet. Pjesë e bisedimeve në këtë takim ishte dhe strategjia e menaxhimit të financave publike. Reforma në Menaxhimin e Financave Publike bën të mundur …

Më shumë