KRYEFAQJA » Tag Archives: arrestohen

Tag Archives: arrestohen

Fier, arrestohen dy gjobvënës

Fier, arrestohen dy gjobvënës

Dy persona janë arrestuar nga policia e Fierit, nën akuzën e gjobvënies. Nezir Bullaku dhe Afrim Berisha prej kohësh kërcënonin me jetë  shtetasin me inicialet E. R duke i kërkuar 50 mijë euro.  Në periudha të ndryshme kohore në bashkëpunim me njëri-tjetrin, autorët e dyshuar i kanë marrë këtij shtetasi …

Më shumë

Vazhdojnë aksionet e policisë për evidentimin dhe asgjesimin e kanabisit.

Ndalohet një oficer policie, kultivonte kanabis

Në të gjithë vendin janë angazhuar forca të policisë ato të FNSH-së për evidentimin dhe asgjesimin e parcelave të mbjella me kanabis sativa. Blutë e gjirokastrës kanë arrestuar Redon Hoxhaj, 20 vjeç, banues në fshatin “Arshi Lengo”, Gjirokastër m akuzën e kultivim të bimëve narkotike. 20-vjeçarit iu janë gjetur në …

Më shumë

Arrestohen të shumkërkuarit

Në tre aksione të ndryshme në qytetet Tiranë, Durrës dhe Gramsh, policia e shtetit mundi të finalizojë arrestimin e pesë personave të shpallur në kërkim për “Trafikim të lëndëve narkotike dhe ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë e durrësit kanë bërë të …

Më shumë

Tirane, arrestohen 5 shtetas për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve”

Finalizohet operacioni “MIKS”, arrestohen në flagrancë 5 shtetas. Në kuadër të këtij opercioni, janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale: 1 kg e 70 gr lëndë narkotike e dyshuar cannabis sattiva e presuar në formë çokollate,101 gr lëndë narkotike e dyshuar kokainë,0.4 gr lëndë e dyshuar heroinë,6 aparate celularë të …

Më shumë