KRYEFAQJA » Tag Archives: Austri

Tag Archives: Austri

Erion Veliaj në Vienë

erion veliaj, viene, homologen e tij, austri, takim

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë zyrtare në Vienë të Austrise, me ftese te homologut te tij, Michael Häupl. Dy kryebashkiakët diskutuan mbi zhvillimet urbanistike ne të dy qytetet. kryebashkiaku i Vienës vleresoi punën e bërë nga Veliaj për menaxhimin e kryeqytetit të Shqipërisë, duke i …

Më shumë

Shqipëria dhe Maqedonia njohin reciprokisht kontributet për pensionet

Shqipëria dhe Maqedonia njohin reciprokisht kontributet për pensionet

Shqipëria dhe Maqedonia kanë vendosur të njohin reciprokisht kontributet për pensionet që shtetasit e tyre paguajnë në vendet ku punojnë. Marrëveshja e përbashkët u nënshkrua në Tiranës mes ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi dhe homologut të tij maqedonas, ministrit të Punës dhe Çështjeve Sociale Dime Spasov. Zoti …

Më shumë