KRYEFAQJA » Tag Archives: Bjellorusi

Tag Archives: Bjellorusi

Sistemi amerikan i mbrojtjes raketore kritikohet nga Rusia e Bjellorusia

Ministri i Jashtëm i Bjellorusisë, Uladzimer Makey, tha se Rusia dhe Bjellorusia janë të shqetësuara me zhvillimin e sistemit amerikan të mbrojtjes raketore në Evropën Lindore. Makey i bëri komentet pas takimit me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, i cili u takua gjithashtu edhe me presidentin, Aleksandër Lukashenka. Makey …

Më shumë