KRYEFAQJA » Tag Archives: bore

Tag Archives: bore

SHBA: Stuhi të fuqishme bore

Shtetet veri-lindore të Amerikës, Nju Jorku dhe Nju Xhersi kanë shpallur gjendjen e emergjencës, ndërkohë që një stuhi e madhe dimërore po i afrohet zonës. Shërbimi Kombëtar i Motit ka lëshuar paralajmërime për një pjesë të Pensilvanisë, Nju Xhersit, Nju Jorkut dhe Konektikatit. Pothuajse të gjitha shkollat janë mbyllur dhe …

Më shumë

Rifillojnë reshjet e borës

Rifillimi i borës në akset rrugore

Me rifillimin e reshjeve të dëbores në veri verilindje dhe juglindje të vendit ministria e transporteve lajmëron se në akset kombëtare janë të gjitha të kalueshme por qarkullohen me zinxhirë në ato akse dhe segmente ku ka prani të ngricave në rrugë. Në qarkun e Shkodrës përdorimi i zinxhirëve është …

Më shumë

SHQIPËRIA NËN DËBORË

Mbrëmja e së mërkures vuri gjithë vendin nën pushtetin e dëbores. Në Fier bora ra pas 32 vitesh. Në Shkodër ajo u rikthye pas 25vitesh, ndërsa në Elbasan pas 20 vitesh.Veç gëzimit, reshjet e temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi në qarkullimin e automjeteve. Ato i gjetën të papërgatitur sidomos …

Më shumë