KRYEFAQJA » Tag Archives: Bukuresht

Tag Archives: Bukuresht

Rumani, zgjedhjet lokale. Në krye të bashkisë së Bukureshtit, zgjidhet për herë të parë një femër

Kandidatja e social-demokratëve dhe Bashkimit Kombëtar për Progres, Gabriela Firea, fitoi zgjedhjet lokale për bashkinë e Bukureshtit me rreth 44% të votave. Gazetarja e njohur deklaroi se në projektin e saj për kryeqytetin do të ketë më tepër shkolla e spitale, do të zgjidhë problemet e trafikut, do të pakësojë …

Më shumë