KRYEFAQJA » Tag Archives: Çmimin Nobel

Tag Archives: Çmimin Nobel

Çmimi Nobel për kiminë

Çmimin Nobel në Kimi ketë vit e fituan tre shkencetarë, një francez, një skocez dhe një hollandez. Çmimi iu akordua për studimin e tyre mbi nanomakinat. Shkencëtarët u vlerësuan nga Akademia suedeze pasi ata kanë konceptuar makinën më të vogël në botë duke studiuar lëvizjen e kontrolluar të molekulës. Një …

Më shumë