KRYEFAQJA » Tag Archives: dacic

Tag Archives: dacic

Bruksel, takimi i nivelit të lartë Kosovë-Serbi

Bruksel, takimi i nivelit të lartë Kosovë-Serbi

Kosova dhe Serbia do të përfaqësohen në nivel presidentësh e kryeministrash në takimin e radhës në kuadër të bisedimeve të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian. Takimi është paralajmëruar për t’u mbajtur ditën e martë në Bruksel. Në Prishtinë, zyrtarë të qeverisë thanë se po zhvillohen këshillime të ngushta mes kryeministrit Isa …

Më shumë