KRYEFAQJA » Tag Archives: davos

Tag Archives: davos

Shakira nderohet me çmim në Davos

shakira, cmimet vjetore, davos, zvicer, forumi ekonomik

Famën e tyre e shfrytëzojnë për një kauzë të mirë. Për këtë, Shakira, Forest Whitaker dhe Anne Sophie Mutter nderohen me çmime përtej muzikës. Në Davos të Zvicrës, Forumi Ekonomik Botëror iu ndau artistëve nga një çmim mirënjohjeje për kontributin e tyre në ceremoninë e 23-të të Crystal Awards. Këngëtarja …

Më shumë

Davos: Xi Zhinping: Krizat financiare ndërkombëtare janë shkaktuar nga ndjekja e tepruar e përfitimeve

Davos: Xi Zhinping: Krizat financiare ndërkombëtare janë shkaktuar nga ndjekja e tepruar e përfitimeve

Forumi Ekonomik Botëror në Davos hapi punimet me një fjalim të rëndësishëm nga presidenti kinez Xi Zhinping, i cili mbrojti globalizmin dhe tregtinë e lirë. Xi është presidenti i parë kinez që ndjek takimin vjetor të udhëheqësve të vendeve dhe shefave të bizneseve në Alept zvicrane, gjatë historisë 47 vjeçare …

Më shumë