KRYEFAQJA » Tag Archives: dekreti

Tag Archives: dekreti

Komisioni i Sigurisë rrëzon dekretin e Presidentit për rishqyrtim në Parlament të ligjit të Sigurisë Publike

Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Bujar Nishani që kthente për rishqyrtim në Parlament ligjin e Sigurisë Publike. Sipas zv/ministrit të Brendshëm Stefan Çipa, kthimi i ligjit nga Presidenti ishte i pabazuar. “Kthimi i ligjit është i pabazuar dhe parcial. Edhe komisioneri për të dhënat personale ka dhënë …

Më shumë

Nishani dekreton Manjanin

Manjani zyrtarëve të drejtësisë: Distancohuni nga veprimet korruptive

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar të martën shkarkimin nga posti i Ministrit të Drejtësisë, zotin Nasip Naço, si dhe emërimin në këtë post të zotit Ylli Manjani. Dekretet e posaçme pritet të kalojnë në parlamentin shqiptar në seancën e të enjtes. Zoti Manjani, me profesion jurist, ka deklaruar …

Më shumë