KRYEFAQJA » Tag Archives: eksploziv

Tag Archives: eksploziv

Ukrainë, arrestohet francezi që do të kryente sulme gjate Euro 2016

Një shtetas francez, të cilit i janë konfiskuar 125 kilogramë eksploziv, 100 detonatorë, tre raketahedhës dhe disa kallashnikovë, është arrestuar në Ukrainë në përpjekje për të kaluar në Poloni. Në bazë të burimeve zyrtare, i identifikuari si Grigor M, mbiemri i të cilit nuk është bërë i ditur, kishte planifikaur …

Më shumë