KRYEFAQJA » Tag Archives: franca

Tag Archives: franca

Euro 2016, mediat evropiane vlerësojnë shpirtin e paepur të skuadrës shqiptare

Humbja e Shqipërisë në ndeshjen e dytë të vlefshme për grupin A të Evropianit 2016 përballë Francës vendase, është komentuar gjerësisht nga mediat evropiane. Pothuajse të gjitha kanë vlerësuar shpirtin e skuadrës kuqezi dhe cilësojnë si mizor pësimin e dy golave në minutat e fundit të ndeshjes. “Fiton Franca, muri …

Më shumë

Euro 2016: Löw, Franca një ndër pretendentet kryesore

Euro 2016: Löw, Franca një ndër pretendentet kryesore

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Löw, tha se Franca si zonjë shtëpie është një ndër pretendentet kryesore për titullin kampion në Euro 2016. “Francezët janë sipas mendimit tim njëra nga kombëtaret pretendente për titull”, shpjegon trajneri gjerman para nisjes me skuadrën drejt pikëmbërritjes franceze në Evian-les Bains. Sipas Löw mund ta …

Më shumë

Komuniteti ndërkombëtar dënon sulmin terrorist në Ankara

Komuniteti ndërkombëtar dënon sulmin terrorist në Ankara

Komuniteti ndërkombëtar reagoi ndaj sulmit terrorist në Ankara të ndodhur të mërkurën në mbrëmje. ”Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg e dënoi ashpër sulmin terrorist në Ankara”, njoftoi agjencia zyrtare turke e lajmeve, Anadolu Agency (AA). “Dënoj ashpër sulmin ndaj automjetit që mbante personel ushtarak në zemër të Ankarasë. …

Më shumë