KRYEFAQJA » Tag Archives: fsk

Tag Archives: fsk

Stoltenberg i shqetësuar për propozimin për krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një deklaratë të publikuar sot ka theksuar “shqetësimet për propozimin për krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës”. Stoltenberg, që ka zhvilluar gjatë ditës biseda telefonike me presidentin Hashim Thaçi dhe me kryeministrin, Isa Mustafa, thotë se “NATO ka mbështetur zhvillimin e …

Më shumë