KRYEFAQJA » Tag Archives: Gjirokastra

Tag Archives: Gjirokastra

Kumbaro: Gjirokastra, shumë shpejt një imazh i veçantë për turistët!

Kumbaro: Gjirokastra, shumë shpejt një imazh i veçantë për turistët!

Gjirokastra do të nxjerri shumë shpejt në dritë vlerat autoktone të këtij qyteti muze. Projekti më i fundit ai i rehabilitimit të fasadave të banesave, synon ti ktheje lagjet, banesat e vjetra, në stilin dhe arkitekturën origjinale. Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka inspektuar nga afëri e ecurinë e punimeve. …

Më shumë

Rama: Për trashëgiminë kulturore kemi bërë aq sa nuk është bërë në 25 vite së bashku

Tre vjet pas ardhjes në pushtet të koalicionit të majtë kryeministri socialist Edi Rama vlerëson se qeveria e tij ka bërë për trashëgiminë kulturore aq sa nuk është bërë në 25 vite nga qeveritë që kanë drejtuar vendin në tranzicion. Duke folur të hënën në ceremoninë e çeljes së Muzeut …

Më shumë