KRYEFAQJA » Tag Archives: haga

Tag Archives: haga

Bushati: Lirimi i Sheshelit, lajm i keq per drejtësinë ndërkombëtare

Bushati: Lirimi i Sheshelit, lajm i keq per drejtësinë ndërkombëtare

Ministri i jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, e cilësoi një lajm të keq për drejtësinë ndërkombëtare dhe viktimat e luftërave në ish-Jugosllavi, vendimin e Gjykatës së Hagës për shpalljen të pafajshëm të Vojislav Sheshel. “Sot një lajm i keq për drejtësinë ndërkombëtare dhe viktimat e luftërave të ish-Jugosllavisë. Tribunali Penal Ndërkombëtar …

Më shumë