KRYEFAQJA » Tag Archives: hashim thaci

Tag Archives: hashim thaci

Thaçi reagon ashpër ndaj deklaratave të Johannes Hahn

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, i ka cilësuar ‘të papranueshme’ dhe ‘kundërproduktive’ deklaratat e liderëve në rajonin e Ballkanit Perëndimor që perfshijne ndryshimet e kufijve. “Shpreh zhgënjim dhe nëse mund të them edhe zemërim për shkak të deklaratave nxitëse të disa liderëve në rajon. Deklaratat e tilla, që …

Më shumë

Thaçi tërheq ligjin për ushtrinë

Thaçi tërheq ligjin për ushtrinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka tërhequr zyrtarisht nismën e tij ligjore për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Përmes një letre drejtuar kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, Thaçi ka kërkuar që projektligji për tranformimin e FSK-së të mos vendoset për miratim në Kuvend, derisa të sigurohet edhe përpjekja …

Më shumë

Thaçi: Zhvillimet në Maqedoni “shumë shqetësuese”

Hashim-Thaci, zhvillimet ne maqedoni, zhvillime shqetesuese, rajoni, politike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cilësoi zhvillimet politike në Maqedoni si “shumë shqetësuese”.”Presidenti Ivanov abuzoi me Kushtetutën dhe ligjet në qasjen e tij armiqësore dhe antishqiptare, ndja popullsise qe perben një të tretën e qytetarëve të këtij shteti. Me vendimin e tij, presidenti Ivanov varrosi demokracinë, duke mos njohur …

Më shumë

Presidenti Thaçi pritet nga përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian, në Bruksel

hashim thaci, kosove, president, 2017, bruksel, perfaqesues te larte te brukselit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot dhe nesër do të qëndrojë në Bruksel, ku do të pritet nga përfaqësuesit e lartë të Bashkimit Evropian. Thaçi do të kërkojë nga Bashkimi Evropian jetësimin e liberalizimit të vizave dhe përshpejtimin e procesit të anëtarësimit të Kosovës në Bashkimin Evropian. Presidenti Thaçi do …

Më shumë