KRYEFAQJA » Tag Archives: AAK

Tag Archives: AAK

Prishtinë: Rama pritet nga kreu i komunës Ahmeti

Prishtinë: Rama pritet nga kreu i komunës Ahmeti

Kryeministri Edi Rama zhvilloi në Kosovë një takim me Kryetarin e Komunës së Prishtinës, zotin Shpend Ahmeti, njëkohësisht përfaqësues i Lëvizjes “Vetëvendosja”. Kryetari i Komunës së Prishtinës Ahmeti shprehu kënaqësinë për vizitën e Kryeministrit Rama, edhe për faktin e shkëmbimit të eksperiencës së gjatë që Kryeministri Rama ofron si ish …

Më shumë

Rama: Procesi ndaj Haradinajt të përfundojë ashtu siç e kërkon e drejta dhe e meriton Kosova!

Rama: Procesi ndaj Haradinajt të përfundojë ashtu siç e kërkon e drejta dhe e meriton Kosova!

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitë në Prishtinë, Kosovë. Kryeministri Rama u takua me nënkryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ardian Gjini dhe përfaqësues të tjerë të kësaj force politike. Biseda u fokusua në ecurinë e procesit që po zhvillohet në Francë ndaj kryetarit të AAK-së, Ramush …

Më shumë

Meta në selinë e AAK: Haradinaj, simbol i qytetarëve shqiptarë në të gjithë botën

Meta në selinë e AAK: Haradinaj, simbol i qytetarëve shqiptarë në të gjithë botën

Kreu i Parlamentit shqiptar Ilir Meta ka vizituar të dielën selinë e AAK-së në Prishtinë, ku ka shprehur solidaritetin ndaj liderit të kësaj partie, Ramush Haradinaj, i arrestuar prej afro një jave nga autoritetet franceze. “Arrestimi i Haradinajt ishte akt befasues dhe shokues” tha zoti Meta duke shprehur ndërkohë dhe …

Më shumë

Kosovë, AAK dhe Nisma kërkojnë zgjedhje të parakohshme

Dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë përsëritur kërkesën e tyre që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Liderët e këtyre dy subjekteve politike, Ramush Haradinaj e Fatmir Limaj gjatë një konference të përbashkët, thanë se institucionet aktuale të Kosovës e kanë …

Më shumë

Thaçi: Komision për Asociacionin, opozita nuk e mirëpret

Propozimi i presidentit të Republikës, Hashim Thaçi për formimin e një Komisioni të veçantë për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe, nuk është mirëpritur nga tre subjektet opozitare, Vetëvendosja, AAK dhe Nisma për Kosovën. Sipas këtyre partive, propozimi i presidentit nuk është serioz dhe është tallje për politikën kosovare. Lëvizja …

Më shumë