KRYEFAQJA » Tag Archives: akuza

Tag Archives: akuza

Rusia akuzon NATO-n, BE-në dhe Shqipërinë, për përzierje në Maqedoni

Rusia ka akuzuar NATO-n, Bashkimin evropian dhe Shqipërinë, për përpjekje për imponim të qeverisë pro-shqiptare në Maqedoni, një vend që është përfshirë nga kriza politike, pas zgjedhjeve të mbajtura në dhjetor të vitit të kaluar. “Me bashkëpunim aktiv të zyrtarëve të BE-së dhe NATO-s, një “platformë shqiptare” e krijuar në …

Më shumë

Ambasadori Lu akuzon kryeprokurorin Llalla: Ka folur me zë të lartë kundër Reformës në Drejtësi

SHBA premton: Reforma në Drejtësi do të jetë e sukseshme pavarësish presioneve dhe frikësimit!

Ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu, ka ndërmarrë të enjten sulmin më të ashpër që kur ka nisur debati për Reformën në Drejtësi në Shqipëri. Në fokus është vënë me emër të përveçëm Prokurori  i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, i cili është akuzuar se është kundër kësaj reforme. Gjatë konferencës …

Më shumë