KRYEFAQJA » Tag Archives: arrestim

Tag Archives: arrestim

Tiranë, kapen me 30 kg kanabis në bagazhin e mjetit, furnizonin zonën e Oxhakut

Tre persona, njëri nga Durrësi dhe dy nga Tirana janë arrestuar në flagrancë duke iu sekuestruar 30 kg lëndë e dyshuar narkotike e llojt “Cannabis Sattiva”. Në pranga janë vënë 47-vjeçari Ilir Kaja , 32-vjeçari Krasniq Krasniqi dhe 37-vjeçari Juri Muça. Ata dyshohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kryenin aktivitetin …

Më shumë

Turqi, arrestohen tre aktivistë të lirisë së shtypit

Autoritetet në Turqi kanë arrestuarar tre persona nën akuzat se kanë bërë propagandë terroriste. Sipas mediave turke, bëhet fjalë për përfaqësuesin e Reporterëve pa Kufij, Erol Onderoglu, gazetarin Ahmet Nesin dhe akademikun Sebnem Korur Fincanci. Arrestimet vijnë pavarësisht presionit të Bashkimit Evropian mbi Ankaranë për të ndaluar persekutimin e akademikëve …

Më shumë

Arrestohet Drejtori i Tatimeve në Shkodër, favorizoi nipin biznesmen

Prokuroria e Shkodrës ka urdhëruar ndalimin e Drejtorin Rajonal të Tatimeve, Hysen Hysaj, i dyshuar për konsumimin e elementëve të veprës penale të “Shpërdorimit të detyrës”. Urdhëri i ndalimit u zbatua nga ana e forcave të Policisë Vendore të Shkodrës. Nga hetimi i Prokurorisë së Shkodrës, rezulton se shtetasi Hysaj …

Më shumë