KRYEFAQJA » Tag Archives: arrestime

Tag Archives: arrestime

Berat: Arrestime për korrupsion e falsifikime

korrupsion, berat, falsifikime, arrestime, policia e shtetit

Tre punonjës të Degës së Kontrollit Teknik të Automjeteve në Berat, janë arrestuar nga Sektori i Krimit Ekonomiko-Financiar në bashkëpunim me Sektorin e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave, me akuzën e korrupsionit pasiv në Sektorin privat dhe “Falsifikim të vulave, stampave e formularëve”. Shtetasit: A.D,59-vjeç, H.Sh,62-vjeç dhe D.K,28-vjeç,dy …

Më shumë

Masat e Policisë Rrugore

policia rrugore, shqiperi, gjoba, arrestime

Mospërdorimi i rripit të sigurimit vetëm në 24 orët e fundit ndëshkon 966 qytetarë. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se në zbatim të Kodit Rrugor vetëm gjatë të mërkurës janë marrë 2 513 masa administrative, 2 drejtues mjetesh janë vënë në pranga pasi nuk ishin të pajisur me …

Më shumë

Arrestime në Kosovë

sulmi ndaj kuvendit te kosoves, granatahedhes, arrestime, kosove

  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka ndaluar gjashtë persona që dyshohet të jenë autorë të sulmit me granathedhës të ndërmarrë ndaj godinës së Kuvendit të Kosovës në datën 4 gusht. Shtetasit me inicialet A.B., A.A., A.D., E.H. P.A. dhe F.K. u arrestuan me urdhër të Gjykatës …

Më shumë

Dibër, ndalohet një shtetas që priste drurët e pishës në mënyrë të paligjshme

diber, druret e pishes, prerje ilegale, arrestime

Specialistët për hetimin e krimit në në komisariatin e Policisë Dibër, në bashkëpunim me Policinë Pyjore, kanë mundur të ndalojnë një shtetas i cili priste drurët e pishës dhe i transportonte ato për në qytet për ti tregëtuar. Shtetasi me iniciale L.B është kapur në qafën e “Buallit”, duke transportuar …

Më shumë