KRYEFAQJA » Tag Archives: Athine

Tag Archives: Athine

Greqi: Fermerët protestojnë kundër politikave qeveritare

Rreth 2000 fermerë nga Kreta protestuan në qendër të Athinës kundër politikave qeveritare në sektorin e bujqësisë. Protestuesit mbërritën në Portin e Pireut gjatë orëve të mëngjesit dhe në vazhdim marshuan drejt Ministrisë së Bujqësisë në sheshin “Vathis”. Pak para godinës së Ministrisë së Bujqësisë, policia bllokoi turmën, duke shkaktuar …

Më shumë

Greqi: Protesta kundër Obamës

Policia ka përdorur mbrëmë gazin lotsjellës për të shpërndarë turmën e protestuesve që demonstronin vetëm pak kilometra larg rezidencës presidenciale, ku udhëheqësit grekë ishin duke organizuar një banket shtetëror me rastin e vizitës së Presidentit amerikan, Barack Obama. Rreth 7.000 persona, mes të cilëve shumë protestues të maskuar dhe pjesëtarë …

Më shumë

Lirohen shoferët shqiptarë të ndaluar për abetare dhe libra shqip

Lirohen shoferët shqiptarë të ndaluar për abetare dhe libra shqip

Dy shoferë të ministrisë së jashtme shqiptare të cilët u ndaluan të hënën nga policia greke nën akuzën për shpërndarje të materialeve propagandistike, janë liruar pas disa orë arresti. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i ministrisë së jashtme shqiptare për mediat. Sipas tij “autoritetet greke kanë bërë ndalimin …

Më shumë

Bushati: Çështjet midis Shqipërisë dhe Greqisë duhet të zgjidhen mbi bazë të parimeve ndërkombëtare dhe jo kërcënimeve

Bushati: Çështjet midis Shqipërisë dhe Greqisë duhet të zgjidhen mbi bazë të parimeve ndërkombëtare dhe jo kërcënimeve

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, deklaroi se çështjet midis Shqipërisë dhe Greqisë duhet të zgjidhen mbi bazë të parimeve ndërkombëtare dhe jo kërcënimeve. Zoti Bushati i bëri komentet e tij gjatë një konference të përbashkët për shtyp me homologun e tij ukrainas Pavlo Klimkin, i cili ndodhet për një vizitë …

Më shumë