KRYEFAQJA » Tag Archives: berat

Tag Archives: berat

Berat: Arrestime për korrupsion e falsifikime

korrupsion, berat, falsifikime, arrestime, policia e shtetit

Tre punonjës të Degës së Kontrollit Teknik të Automjeteve në Berat, janë arrestuar nga Sektori i Krimit Ekonomiko-Financiar në bashkëpunim me Sektorin e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave, me akuzën e korrupsionit pasiv në Sektorin privat dhe “Falsifikim të vulave, stampave e formularëve”. Shtetasit: A.D,59-vjeç, H.Sh,62-vjeç dhe D.K,28-vjeç,dy …

Më shumë

Tërmet pranë Urës Vajgurore

Tërmet pranë Urës Vajgurore

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë u regjistrua pasditen e së premtes me epiqendër 3 kilometra nga Ura Vajgurore, 62 kilometra në juglindje të Tiranës, njoftojnë shërbimet sizmiologjike. Tërmeti është ndjerë në disa qytete të vendit si Berat, Fier e Vlorë. Tërmeti ka qenë me një thellësi vetëm 2 kilometra. …

Më shumë

Java e trashëgimisë kulturore, fotografi të Ikonografisë Onufri ekspozohen në Lushnje

onufri, muzeu ne lushnje, muzeu historik lushnje, ekspozite, berat, lajme kulture, etnografi

Janë 40 fotografi të marra nga muzeu i Ikonografisë Onufri dhe muzeu Etnografik i Beratit që do të ekspozohen për një javë për artëdashësit lushnjarë. Ekspozita e Trashëgimisë kulturore me foto të kulturës sonë popullore që u çel në Lushnje, sipas kuratorëve, synon të ushqej konceptin e muzeve të levizshëm …

Më shumë