KRYEFAQJA » Tag Archives: call center

Tag Archives: call center

“Call Center”, ambasadori italian: Nuk do të ketë humbje të vendeve të punës

Kompanitë “call center” me pronar italian që operojnë në Shqipëri nuk rrezikojnë të mbyllen, por do të funksionojnë nën rregulla të reja . Kështu deklaroi ambasadori italian në Tiranë Alberto Cutillo nga Shkodra. “Ligji nuk pengon vijueshmërinë e aktivitetin por do të jenë rregulla të reja por besoj se po …

Më shumë

Ligji italian i Call Centerave, Daci: Ligji ashpërson kushtet, por nuk prek vendet e punës

Ligji për Call Center, Daci: Ligji e vështirëson punën, por nuk ka arsye për mbyllje

Ligji i sapomiratuar nga senati italian për ndërmarrjet italiane call center që vendosin shërbimet në vendet jashtë BE, nuk rrezikon mbylljen e 25 mijë vendeve të punës në Shqipëri. Blenard Daci që drejton kompaninë e parë e call center në Shqipëri e që numëron mbi 3000 të punësuar në Tiranë, Fier, Vlorë, …

Më shumë

Problemi i Call Center-ave, Shqipëria dhe Italia do të ngrenë një grup të përbashkët

Shqipëria dhe Italia do të ngrenë një grup të përbashkët për problemin e Call Center-ave. Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, që është takuar në Romë me homologun Xhentiloni, ka bërë të ditur se kanë biseduar për te gjetur zgjidhje duke rënë dakort të ngrenë një grup të përbashkët pune. “Zhvilluam …

Më shumë