KRYEFAQJA » Tag Archives: ekstradim

Tag Archives: ekstradim

Porcesi Haradinaj, gjykata franceze pranon dosjen me kërkesën e Serbisë për ekstradim

Francë, shtyhet vendimi për Haradinajn

Gjykata franceze në qytetin Kolmar pranoi sot në një seance gjyqësore dosjen me kërkesën e Serbisë për ekstradimin e zotit Ramush Haradinaj. Dosja e përgatitur nga Prokuroria e Beogradit për Krime Lufte iu paraqit për njohje në seancë ish kryeministri te Kosovës Haradinaj dhe mbrojtjes së tij. Haradinaj, sipas Prokurorisë …

Më shumë

Serbia kërkon ekstradimin e Haradinajt

haradinaj, ekstradim, serbi, shqiperi, rajoni

Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Sipas raportimeve kërkesa është dërguar së bashku me të gjithë dokumentacionin përkatës, në gjuhën franceze, pranë organeve gjyqësore të drejtësisë në Francë. Tashmë do të pritet vendimi i gjykatës franceze nëse janë përmbushur apo jo kushtet për …

Më shumë

Erdogan telefonon Obamën, kërkon ekstradimin e Gylenit

Shtëpia e Bardhë konfirmoi se presidenti turk Rexhep Taip Erdoğan dhe presidenti amerikan Barak Obama kanë biseduar për ekstradimin e mundshëm të Fetullah Gulenit, liderit të organizatës terroriste FETO. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest, njoftoi se kërkesa zyrtare në lidhje me ekstradimin e liderit të organizatës terroriste Fethullahçi …

Më shumë