KRYEFAQJA » Tag Archives: dhuna

Tag Archives: dhuna

Vazhdon dhuna në Marsejë, tifozët rusë sulmojnë ata anglezë dhe policinë

Të paktën 20 persona janë shtruar në spital, pasi tifozët anglezë dhe ata rusë u përplasën me njëri-tjetrin dhe me policinë franceze në qytetin port të Marsjës. Sipas agjencive ndërkombëtare të lajmeve, tifozët rusë i sulmuan ata anglezë që brenda stadiumit, pasi ndeshja e së shtunës në mbrëmje midis dy …

Më shumë

Prishtinë, diplomatët: Dhuna politike kërcënon demokracinë!

Prishtinë, diplomatët: Dhuna politike kërcënon demokracinë!

Përfaqësuesit diplomatik në Kosovë kanë reaguar të shtunën pas protestave të dhunshme të organizuara nga opozita në Prishtinë, që synonin dorëheqjen e qeverisë. Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie duke komentuar në rrjetin social Twitter ka thënë se dhuna politike e kërcënon demokracinë dhe gjithçka që Kosova ka arritur …

Më shumë