KRYEFAQJA » Tag Archives: dhune

Tag Archives: dhune

Afrikë e Jugut: Dhunë në parlament

Në Parlamentin e Afrikës së Jugut shpërtheu dhuna, ndërsa deputetë të opozitës u përpoqën të ndërpresin fjalimin për kombin të presidentit Jacob Zuma. Anëtarët e partisë radikale “Luftëtarët e Lirisë Ekonomike”, të gjithë të veshur me të kuqe, u përleshën me rojet e sigurisë, të cilët pas disa minutash shkëmbimi …

Më shumë

Putin; Armëpushimi

putin, armepushim, siri, dhune, bota

Grupet e qeverisë dhe rebelëve sirianë kanë rënë dakord për një armëpushim si dhe për të rifilluar bisedimet e paqes, ka njoftuar zyrtarisht sot Presidenti rus Vladimir Putin. Armëpushimi pritet të hyjë në fuqi mesnatën e sotme. “Marrëveshja që ne kemi arritur është shumë e brishtë, sic mund ta kuptojmë …

Më shumë