KRYEFAQJA » Tag Archives: Avioni

Tag Archives: Avioni

Peru, avioni del jashtë pistës

Peru, avioni del jashtë pistës

Një aeroplan Boeing 737 i një kompanie peruane, me 141 pasagjerë në bord, doli jashtë pistës, duke shpërthyer në flakë pas uljes në aeroportin Francisko Karle në qytetin Hauha. Për fat të mirë, të 141 pasagjerët në bord arritën të evakuoheshin të sigurt. Sidoqoftë, të paktën 26 persona, përfshirë edhe …

Më shumë

Millbërn, 5 të vdekur nga përplasja e një avioni me një qendër tregëtare

Millbërn, 5 të vdekur nga përplasja e një avioni me një qendër tregëtare

Një aeroplan i vogël është përplasur me një qendër tregtare, pranë aeroportit Essendon, në Millbërn të Australisë. Ngjarja ndodhi rreth orës 9 të mëngjesit të së martës sipas orës lokale. Avioni u përplas me “Direct Factory Outlet” dhe shpërtheu në flakë. Pesë persona që udhëtonin kanë humbur jetën që të …

Më shumë

Putin pret Erdogan

Putin pret Erdogan

Presidenti rus Vladimir Putin theksoi vullnetin rus për të rikthyer dialogun dhe marrëdhëniet dypalëshe duke pritur të martën në Shën Petërburg homologun e tij turk Rexhep Taip Erdogan, pas nëntë muajsh krizë diplomatike. “Vizita juaj, që zhvillohet pavarësisht situatës politike të brendshme shumë të komplikuar në Turqi, tregon se ne të …

Më shumë