KRYEFAQJA » Tag Archives: droga

Tag Archives: droga

Basha: Protesta-paralajmërim se lëvizje popullore është e pathyeshme!

Basha: Protesta-paralajmërim se lëvizje popullore është e pathyeshme!

Opozita e djathtë shqiptare mbylli të hënën protestën e saj një orëshe duke deklaruar vendosmërinë për të kërkuar qeveri teknike dhe mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Përkrahësit e saj bllokuan të paktën pesë akse kryesore kombëtare, duke protestuar paqësisht. Sipas kreut të PD Lulzim Basha “qindra mijëra …

Më shumë

Berisha paralajmëron Ramën : ” Revolucionin mos e nxeh”

Berisha paralajmëron Ramën : " Revolucionin mos e nxeh"

Ish-kryeministri dhe figura kryesore e demokratëve ne opozitë Sali Berisha, vazhdon të ushtrojë një presion në rritje ndaj kryeministrit socialist Edi Rama, për ta detyruar të japi dorëheqjen. Të enjten nga çadra e protestës para selisë së qeverisë, zoti Berisha ka përmendur sërish fjalën revolucion. “Mos e merr shpirtin paqësor …

Më shumë

Basha i shpreh shqetësimin Danielsonit: Zgjedhje e lira kërcënohen nga droga qeveritare

Basha i shpreh shqetësimin Danielsonit: Zgjedhje e lira kërcënohen nga droga qeveritare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur të mërkurën Drejtorin e Zgjerimit në Komisionin Europian, Kristian Danielson. Sipas njoftimit të shpërndarë nga vetë zoti Basha në Fejsbuk, ai ka ndarë me bashkëbiseduesin vlerësimin për marrjen e rekomandimit për hapjen e negociatave Shqipëri-BE, ndërsa ka shprehur shqetësimin për sfidat e …

Më shumë

Basha: Rama ka ndarë punët, buxhetin për vete, drogën me kriminelët, burgun për popullin

lBasha: Rama ka ndarë punët, buxhetin për vete, drogën me kriminelët, burgun për popullin

Kryetari i Partisë Demokratike në opozitë Lulzim Basha akuzon kryeministrin socialist Edi Rama se ka kthyer në sistem korrupsionin. Në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Kuçovë dhe në Urën Vajgurore, zoti Basha tha se përfituesit kryesorë të tenderave janë 11 miqtë e shefit të qeverisë. “Vetëm këtë vit …

Më shumë

Basha takohet me Arvizun dhe Lu

Basha takohet me Arvizun dhe Lu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Zv.Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe Trafikut Ndërkombëtar të Narkotikëve, Aleksander Arvizu, i cili shoqërohej nga Ambasadori Donald Lu. Droga, dekriminalizimi, korrupsioni dhe  zgjedhjet  ishin në qender të këtij takimi. Kryedemokrati  Basha ndau me …

Më shumë

Vritet ish zyrtari i OST

Vritet ish zyrtari i OST

Një ish zyrtar i lartë i OST në veri të vendit, është vrarë të premten në mëngjes në qendër të qytetit të Rrëshenit, njoftojnë disa media. Sipas tyre personi i cili identifikohet si Saimir Jaku,  kishte shkuar të pinte një kafe në një lokal në qendër të qytetit. Ai është …

Më shumë