KRYEFAQJA » Tag Archives: fa

Tag Archives: fa

FA angazhohet në kontrollin dhe pastrimin e TAP

FA angazhohet në kontrollin dhe pastrimin e TAP

Kompania EOD (Explosive Ordnance Disposal) e Forcave të Armatosura Shqiptare, është angazhuar në kontrollin dhe pastrimin nga armatimet dhe municionet në territorin ku është parashikuar të ndërtohet TAP (Trans Adriatic Pipeline), njofton ATSH. Sipas saj në këtë operacion kompania EOD po përdorin pajisjet e fundit të teknologjisë. Kontrolli do të …

Më shumë