KRYEFAQJA » Tag Archives: Greva e urisë

Tag Archives: Greva e urisë

Vijon greva e urisë në Zharrëz

Prej 11 ditësh, 9 banorë të Zharrëzës së Fierit janë në grevë urie, në kërkim të një përgjigjeje për dëmet e shkaktuara nga shpërthimet e kompanisë naftënxjerrëse Bankers. Të pakënaqur me reagimin e institucioneve, grevistët kërcënojnë se nga pasditja e sotme do ndërpresin edhe lëngjet dhe ndihmën mjekësore. “Ujë ska …

Më shumë