KRYEFAQJA » Tag Archives: greve urie

Tag Archives: greve urie

Zharrëz, ndërpriten injektimet në puse dhe greva e banorëve

Qeveria vendos dëmshpërblimin 100 përqind për Zharrëzën

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri, ka urdhëruar më 26 dhjetor ndalimin e menjëhershëm të injektimit të ujit teknologjik në puset e lokalizuara përreth fshatit Zharrës, njoftoi të martën zëdhënësja e kësaj ministrie. Sipas saj aktualisht janë ndaluar plotësisht operacionet e injektimit në këto puse. Ndërkaq kryeministri Edi Rama, …

Më shumë