KRYEFAQJA » Tag Archives: amerikane

Tag Archives: amerikane

Millbërn, 5 të vdekur nga përplasja e një avioni me një qendër tregëtare

Millbërn, 5 të vdekur nga përplasja e një avioni me një qendër tregëtare

Një aeroplan i vogël është përplasur me një qendër tregtare, pranë aeroportit Essendon, në Millbërn të Australisë. Ngjarja ndodhi rreth orës 9 të mëngjesit të së martës sipas orës lokale. Avioni u përplas me “Direct Factory Outlet” dhe shpërtheu në flakë. Pesë persona që udhëtonin kanë humbur jetën që të …

Më shumë

SHBA, sondazhi për kandidatët

Votuesit amerikanë nuk besojnë se kandidati republikan për president, Donald Trump do të ketë sukses në planin e tij për të ndërtuar një mur përgjatë kufirit meksikan dhe se ata nuk mendojnë që kandidatja demokrate për president, Hillary Klinton, do të arrijë të frenojë përdorimin e parave të fshehta në …

Më shumë

DASH paralajmëron amerikanët në Evropë

Departamenti amerikan i Shtetit paralajmëron amerikanët që udhëtojnë në Evropë mbi rrezikun e sulmeve të mundshme terroriste që vënë në shënjestër ngjarje të mëdha, vende turistike, restorante, qendra tregtare dhe të transportit. Paralajmërimi, i cili skadon më 31 gusht, 2016 thekson se “numri i madh i turistëve që vizitojnë Evropën …

Më shumë