KRYEFAQJA » Tag Archives: arme

Tag Archives: arme

Pritet armëpushim në Siri

turqi, rusi, siri, armepushim, arme, bota

Turqia dhe Rusia kanë arritur një marrëveshje armëpushimi për Sirinë, e cila sipas palëve përbën edhe hapin e parë për gjetjen e zgjidhjes së konfliktit. Lajmi është komunikuar fillimisht nga media shtetërore turke, ndërkohë që pritet hyrja e tij në fuqi mesnatën e sotme. Plani synon që të zgjerojë përpjekjet …

Më shumë

Tiranë, grabitet një kazino

Ndalohet një vjedhës kazinosh

Një kazino është grabitur mëngjesin e së mërkurës në Tiranë. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 4.30 të mëngjesit në një kazino që gjendet në rrugën e “Elbasanit”. Gjithnjë sipas policisë dy persona të armatosur kanë hyrë brenda në kazino dhe kanë marrë duke kërcënuar rreth 200.000 lekë. Mendohet …

Më shumë

Veliaj, interesohet personalisht për kopshtet e reja të kryeqytetit

Kopshtet e kryeqytetit do të presin fëmijët në shtator me kushte më të mira. Bashkia e Tiranës vijon rikonstuksionin e tyre përmes mbështetjes së donatorëve. Nisma “Adopto një kopësht” ka bërë të mundur edhe rikonstruksionin e kopshtit në njësinë bashkiake nr. 5, që akomodon 120 fëmijë. Sipas kryebashkiakut Veliaj rritja …

Më shumë

Gjermania paralajmëron forcimin e ligjit për shitjen e armëve

Zyrtarë të lartë në Gjermani kanë paralajmëruar për forcimin e ligjeve të shitjeve të armëve në vend, pas sulmit tragjik në Mynih. Zëvendës kancelari Sigmar Gabriel por edhe Ministri i Brendshëm Thomas de Maiziere thanë se qeveria po planifikon të ashpërsojë legjislacionin për të shmangur tragjedi të tilla. Hetuesit ende …

Më shumë

PD: Përjashtimi i Berishës i padrejtë; Rama: Ju nuk doni reformën në drejtësi

Armet ne duart e popullsise

Grupi parlamentar i PD-së vendosi të hënën të bojkotojë për 10 ditë punimet e parlamentit, si një reagim ndaj vendimit të Byrosë Parlamentare për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga seancat plenare, pasi ai bëri thirrje për armatosjen e qytetarëve për t’u mbrojtur, ndërsa tha se qeveria është kthyer në …

Më shumë