KRYEFAQJA » Tag Archives: armet

Tag Archives: armet

Tahiri për armët: “Mbi 3000 të arrestuar nga policia e shtetit as gjysma sot nuk vuan dënimin”

Në tryezën e Forumit Civil ku ishte i ftuar për të diskutuar mbi pasojat e mbajtjes së armëve të zjarrit nga qytetarët, ministri i brendshëm në detyrë Saimir Tahiri hodhi deklarata të forta mbi mosfunksionimin e drejtësisë në vend. Ai iu referua mbi 1500 rasteve flagrante të personave të ndaluar …

Më shumë

Armët e policisë, interes në rritje i turistëve

policia, turistet, interes ndaj panairit te policise, armet

Pas dy ditësh në Vlorë panairi i Policisë mbërrin në Himarë. Turistëtë shumtë me së shumti emigrantë shqiptarë që jetojnë jashtë vendit patën mundësinë të njihen nga afër me të gjithë potencialin e Policisë së Shtetit, detyrat dhe misionin e saj. Në stenda janëë të ekspozuara pajisje të Repartit të Forcave …

Më shumë