KRYEFAQJA » Tag Archives: Donald Trump

Tag Archives: Donald Trump

Tramp, takim me Stoltenberg: “U jemi mirënjohës anëtarëve të NATO-s për mbështetjen në dënimin e masakrave në Siri”

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Tramp në konferencën e përbashkët për shtyp me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg, dënoi edhe njëherë masakrat e regjimit në Siri. “Ka ardhur koha t’i jepet fund luftës së brendshme brutale në Siri, për të mposhtur terroristët dhe për të …

Më shumë

FIFA kërcënon SHBA-në: Me rregullat e Trump-it nuk do të ketë botëror

FIFA kërcënon SHBA-në: Me rregullat e Trump-it nuk do të ketë botëror

Rregullat e egra të presidentit amerikan Donald Trump për emigracionin mund t’i kushtojë Shteteve të Bashkuara të Amerikës organizimin e botërorit të futbollit 2026. Krerët e FIFA-s, sipas disa mediave amerikane, kanë kërcënuar se nuk do ta marrin si të mirëqënë kandidaturën nëse administrata amerikane nuk do ta fshijë urdhërin …

Më shumë

SHBA: Emërohet gjenerali i sigurisë kombëtare

Presidenti Donald Trump ka emëruar Gjeneralin e ushtrisë Herbert Rejmond MekMaster si këshilltarin e ri të sigurisë kombëtare. Presidenti e quajti MekMasterin “nje njeri me talent dhe eksperiencë të jashtëzakonshme”. Nga ana e tij, Mekmaster falënderoi presidentin duke e quajtur një privilegj pozicionin e ri. 54-vjecari MekMaster ka mbaruar Akademinë …

Më shumë