KRYEFAQJA » Tag Archives: dritero agolli

Tag Archives: dritero agolli

Shuhet i madhi Dritëro Agolli

Shuhet i madhi Dritëro Agolli

Kombi shqiptar ka humbur sot një nga figurat më të shquara të tij. Poeti, shkrimtari dhe publicisti Dritëro Agolli, ka mbyllur sytë të premten në Tiranë në moshën 85 vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë, njoftoi familja. Dritëro Agolli cilësohet si një nga shkrimtarët më të mirë të të gjitha …

Më shumë

Thaçi dekoron Agollin me medaljen “Urdhri i Pavarësisë” nga Kosova

Thaçi dekoron Agollin me medaljen “Urdhri i Pavarësisë” nga Kosova

Një nga momentet kryesore të vizitës së presidentit Hashim Thaçi në Tiranë është takimi i tij me shkrimtarin e madh shqiptar Dritëro Agolli. Zoti Thaçi ka dorëzuar atij medaljen “Urdhri i Pavarësisë” nga Kosova, ndërsa zoti Agolli ka shprehur kënaqësinë që kjo medalje vjen nga “Republika e Shqipërisë përtej Drinit”. …

Më shumë