KRYEFAQJA » Tag Archives: fermeret

Tag Archives: fermeret

Rama në Perondi, takohet me fermerët për bujqësinë

Nga Fshati Perondi i Kuçovës, kryeministri Edi Rama premtoi më shumë investime dhe mbështetje për fshatin dhe fermerët. Sipas tij, realizimi i reformës territoriale, ka mundësuar tranformimin e kushteve të realitetit të qeverisjes vendore në funksion të zhvillimit ekonomik, urban dhe social. Kryeministri Rama nuk la pa përmendur faktin se …

Më shumë

Rama në Shishtavec

Rama në Shishtavec

“Reformat janë fokusi i punës së qeverisë”, u shpreh kryeministri Rama gjatë një takimi në Shishtavec. Reformat janë të domosdoshme për të bërë atë që nuk është bërë për 25 vjet, por janë dhe rruga e duhur drejt Bashkimit Europian, theksoi Rama. Ndërsa shqetësimeve të banorëve Rama iu përgjigj se …

Më shumë

Rama në Lezhë takim me fermerët

Rama në Lezhë takim me fermerët

Kryeministri socialist Edi Rama ka vazhduar edhe më tej takimet e intensive me fermerët. Në fashatin Troshan të Lezhës, që është përmbytur ditë fundit, ai tha se  “Kjo zonë është provë rrënqethëse se si fshati ishte braktisur. Këtu kanë ndodhur vetëm dëme me bagëtitë dhe prodhimin”. “Duhet që problemi i …

Më shumë

Rama: Qeveria do të aplikojë paketën prej 300 milionë euro për fshatin

Gjermania mbështet krijimin e një laboratori rajonal analizash fito-sanitare në Ballkan

Pavarësisht sulmeve dhe akuzave të opozitës se qeveria socialiste nuk ka mbajtur premtimet për fermerët shqiptarë, kryeministri Edi Rama kërkon të provojë të kundërtën. Në bashkëbisedim me fermerët në Dvoran të Korçës, kryeministri Rama tha se qeveria do të aplikojë paketën me të madhe financiare të 25 viteve për fshatin, …

Më shumë