KRYEFAQJA » Tag Archives: fier

Tag Archives: fier

Fier; Ndahen 270 leje legalizimi

dremenas, leje legalizimi, ndertime te reja, fier

Një ngjarje shpresëdhënëse për banorë e dy njësive sdministrative, të Fierit ka ndodhur këto dy ditët e fundit. 270 banorë të Njësive Administrative Dermenas dhe Seman në Fier, kanë marrë në dorë gjatë fundjavës, çertifikatën e pronësisë të objekteve të ndërtuara pas viteve ’90. Gjatë ceremonive të rastit, kreu i …

Më shumë

Fier, arrestohen dy gjobvënës

Fier, arrestohen dy gjobvënës

Dy persona janë arrestuar nga policia e Fierit, nën akuzën e gjobvënies. Nezir Bullaku dhe Afrim Berisha prej kohësh kërcënonin me jetë  shtetasin me inicialet E. R duke i kërkuar 50 mijë euro.  Në periudha të ndryshme kohore në bashkëpunim me njëri-tjetrin, autorët e dyshuar i kanë marrë këtij shtetasi …

Më shumë