KRYEFAQJA » Tag Archives: armepushimi

Tag Archives: armepushimi

Armëpushimi në Ukrainë

ukraine, armepushimi, lufta, bota,

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë pro Kremlinit nuk kanë arritur të thonë nëse do e respektojnë ndalimin e luftimeve si dhe një nga liderët e Ukrainës ka thënë se nuk është i kënaqur me rezultatin e takimit katërpalësh në Mynih. Marrëveshja është njoftuar …

Më shumë