KRYEFAQJA » Tag Archives: Edmond Haxhinasto

Tag Archives: Edmond Haxhinasto

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto ka dhënë dorëheqjen

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto ka dhënë dorëheqjen

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto ka dhënë dorëheqjen, bëjnë të ditur burime nga kryeministria. Sipas tyre dorëheqja ka ardhur për shkak të angazhimeve të tij në LSI, partia e dytë më e madhe e koalicionit qeveritar. “Kryeministri e ka falenderuar ministrin e Infrastrukturës e Transporteve për punën e …

Më shumë

Haxhinasto: Nuk jam njoftuar për shitjet e aksioneve të Aeroportit “Nënë Tereza”

Ministri i transporteve Edmond Haxhinosto deklaroi se nuk është njoftuar zyrtarisht për një shitje të aksioneve të aeroportit Nënë Tereza nga grupi i shërbimeve financiare “China Everbright” me bazë në Hong Kong.  Deklarata e zotit Hxhinasto vjen në një kohë kur vetë kompania kineze ka njoftuar në faqen e saj …

Më shumë

Rriten masat e sigurisë edhe në portet e vendit tonë

Masa të forta sigurie janë ndërmarrë pas sulmeve terroriste që ndodhën në Bruksel edhe në portet e Shqipërisë. Ministri i Transportit Edmond Haxhinasto ka urdhëruar “Autoritetit Shtetëror për Sigurinë në Porte”, që të testohet niveli i sigurisë në Portet e Durrësit, Shëngjinit, Vlorës, dhe Sarandës për të parë reagimin në …

Më shumë