KRYEFAQJA » Tag Archives: emigrantet

Tag Archives: emigrantet

Renci: “Vendet të cilat refuzojnë emigrantët, të marrin më pak fonde nga BE-ja”

Renzi zyrtarizon dorëheqjen

Vendet të cilat refuzojnë emigrantët, duhet të marrin më pak fonde nga Bashkimi Evropian. Kështu u shpreh kryeministri italian Mateo Renci në fjalën e tij drejtuar dhomës së ulët të parlamentit. Duke shprehur zemërim për të gjitha vendet që nuk ndihmojne në lehtësimin e barrës së rëndë të krizës së …

Më shumë

Rama në Vjenë për emigrantët: Jemi gati të marrim pjesë në këtë përpjekje europiane

Rama në Vjenë për emigrantët: Jemi gati të marrim pjesë në këtë përpjekje europiane

Kryeministri Edi Rama ka shprehur gatishmërinë e Shqipërisë për të qenë pjesë e një zgjidhjeje të përbashkët mes vendeve Ballkanike dhe atyre europiane për çështjen e refugjatëve. Deklaratën e tij ai e bëri në Samitin “Migrimi përgjatë rrugës ballkanike” në Vjenë, i ftuar nga kancelari austriak Christian Kern. “Shqipëria ka …

Më shumë

Shqipëria dhe Maqedonia njohin reciprokisht kontributet për pensionet

Shqipëria dhe Maqedonia njohin reciprokisht kontributet për pensionet

Shqipëria dhe Maqedonia kanë vendosur të njohin reciprokisht kontributet për pensionet që shtetasit e tyre paguajnë në vendet ku punojnë. Marrëveshja e përbashkët u nënshkrua në Tiranës mes ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi dhe homologut të tij maqedonas, ministrit të Punës dhe Çështjeve Sociale Dime Spasov. Zoti …

Më shumë