KRYEFAQJA » Tag Archives: erion veliaj

Tag Archives: erion veliaj

“Pazari i Ri”, Bozdo: Bashkia e Tiranës po zbaton projektet e administratës Basha!

"Pazari i Ri", Bozdo: Bashkia e Tiranës po zbaton projektet e administratës Basha!

Ndërsa në “Pazarin e Ri” në Tiranë festohej rindërtimi tij, opozita shqiptare ironizonte se Bashkia e Tiranës s’po bën gjë tjeter vetëm zbaton projektet e administratës së zotit Lulzim Basha, kur ai ishte në krye të bashkisë. Ish nënkryetari i bashkisë Enno Bozdo deklaroi për mediat se “Me 16 prill …

Më shumë

Shqipëria pret Vitin e Ri 2017

Shqipëria pret Vitin e Ri 2017

Sheshet kryesore të qyteteve më të mëdha shqiptare u kthyen në epiqendra të festimeve për të pritur Vitin e Ri 2017. Në Tiranë qendra e festës ishte Sheshi “Nënë Tereza”. Bashkia e Tiranës ishte kujdesuar që dekori i fetsës të ishte sa më mbresëlënës, ndërsa kishte organizuar aktivitete festive. Vetë …

Më shumë

Tiranë, Adem Demaçi nderohet me titullin “Qytetar Nderi”

Tiranë, Adem Demaçi nderohet me titullin “Qytetar Nderi”

Bashkia e Tiranës ka nderuar me 28 Nëntor politikanin dhe shkrimtarin e njohur kosovar, Adem Demaçi, me titullin “Qytetar Nderi”. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ka dorëzuar Adem Demaçit titullin “Qytetar Nderi” si dhe “Çelësin e Qytetit” me motivacionin e intelektualit të shquar, simbol i rezistencës së …

Më shumë