KRYEFAQJA » Tag Archives: anetaresimi

Tag Archives: anetaresimi

Tramp nënshkroi protokollin e anëtarësimit të Malit të Zi në NATO

Presidenti amerikan Donald Tramp nënshkroi protokollin e anëtarësimit të Malit të Zi në NATO, duke përfunduar kështu proçesin e ratifikimit në Shtetet e Bashkuara. Shtepia e bardhë nuk lëshoi ndonjë deklaratë lidhur me nënshkrimin e protokollit. Senati amerikan ratifikoi protokollin me shumicë dërrmuese para pak javësh, në një seancë ku …

Më shumë

Meta takohet me Lajçakun

Meta takohet me Lajçakun

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta u takua në Bratislavë me Zv.Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, z. Miroslav Lajcak, vendi i të cilit mban dhe presidencën e radhës së BE-së. Z. Meta informoi z. Lajcak mbi miratimin me konsensus të paketës kushtetuese të reformës në drejtësi, si dhe …

Më shumë