KRYEFAQJA » Tag Archives: Aeroporti

Tag Archives: Aeroporti

Miratohet projektligji që synon ndryshimin e marrëveshjes së koncesionit për aeroportin e Rinasit

Mes debateve të ashpra është miratuar në komisionin parlamentar të veprimtarive prodhuese, projektligji që synon ndryshimin e marrëveshjes së koncesionit për aeroportin e Rinasit. Sipas deputetëve opozitare nuk po bëhet transparencë lidhur me aeroportin e Kukësit dhe funksionimin e tij si edhe nuk po shikohet interesi i qytetarëve lidhur me uljen …

Më shumë

Haxhinasto: Nuk jam njoftuar për shitjet e aksioneve të Aeroportit “Nënë Tereza”

Ministri i transporteve Edmond Haxhinosto deklaroi se nuk është njoftuar zyrtarisht për një shitje të aksioneve të aeroportit Nënë Tereza nga grupi i shërbimeve financiare “China Everbright” me bazë në Hong Kong.  Deklarata e zotit Hxhinasto vjen në një kohë kur vetë kompania kineze ka njoftuar në faqen e saj …

Më shumë

Aeroportit ndërkombëtar “Nënë Tereza” drejt zvogëlimit të hapsirës ekskluzive

China Everbright Limited pronare e aeroportit ndërkombëtar "Nënë Tereza"

Autoritetet shqiptare dhe ata të aeroportit ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë, kanë arritur një marrëveshje sipas të cilës ekskluziviteti i hapsirës së këtij aeroporti zvogëlohet nga 250 km  në një rreze 100 kilometra për fluturimet ndërkombëtare. Lajmin e bëri të ditur ministri i ekonomisë Arben Ahmetaj “Negociatat janë mbyllur me sukses. …

Më shumë