KRYEFAQJA » Tag Archives: afati

Tag Archives: afati

ASHE kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e partive, opozita e kundërshton

Zgjedhjet e 18 qershorit, ASHE kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e partive

Partia Socialiste, Lëvizj Socialiste për Integrim dhe partitë e tjera të Aleancës për Shqipërinë Europiane, aktualisht në qeverisje, i kanë kërkuar të mërkurën KQZ që në mbështetje të ligjit të mundësojë shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive politike në zgjedhje si dhe të koalicioneve zgjedhore. Sipas letrës e cila …

Më shumë